Zoznam folklórnych zoskupení

Zoznam folklórnych zoskupení

Ak si správna folkloristka alebo správny folklorista, určite privítaš zoznam folklórnych zoskupení, a to nielen slovenských, ale aj zahraničných. A ak budeš vedieť o nejakom novom, ktoré si tu nenašiel, pošli nám o nich správu, aj s ich fotkami, popisom a kontaktnými údajmi.

DFS Detvanček

Detský folklórny súbor Detvanček pracuje pri Základnej umeleckej škole Svetozára Stračinu v Detve pod vedením Mgr.art. Veroniky Horváthovej.

Tags

DFS Hanička

Venuje sa prevažne tancom, detským hrám a piesniam z východného Slovenska.

DFS Kornička

Detský folklórny súbor Kornička z Trenčína. Vznikol v roku 1999. Pôsobia v ňom deti vo veku 6-15 rokov.

Tags

DFS Lieska

Repertoár Liesky je postavený nascénických obrazoch tvoriacich prierez hrami, tradíciami, zvykmi a obradmiobyvateľov slovenského vidieka.

Tags

DFS Trávniček

Detský folklórny súbor Trávniček bol založený v roku 1974 v Bratislave pri ObKaSS II – dnes Cultus. V Ružinove aj dodnes pôsobí.

Tags

FMS Slovenskí rebeli (Folklórom motivovaný súbor)

Tvorba folklórom motivovaného súboru chce vzdať hold rebelom, vďaka ktorým je náš svet iný a snáď aj lepší a mal by pripomínať, že každý z nás môže zmeniť svet k lepšiemu. Súbor je tvorený predovšetky bývalými ale aj súčastnými členmi Dramatického krúžku. Vo svojom repertoári má tance inšpirované rôznymi regiónmi Slovenska ako napríklad Zemplín, Horehronie, Liptov, Gemer, atď.

Nám. M. R. Štefánika 904/6, 945 01 Komárno

FS Chemlon

Folklórny súbor Chemlon vznikol v roku 1971 pri Závodnom klube ROH š.p. Chemlon Humenné. Svojou činnosťou uchováva a oživuje ľudové tradície- piesne a tance z..

FS Detva

Vtedy sa Pán Boh raduje, keď súbor Detva tancuje…
#folklornysubordetva

FS Družba

Repertoár súbor tvoria v súčasnej dobe piesne a tance spracované v mierne štylizovanej forme v prevažnej časti z regionálnych oblastí Trenčína a Myjavy. 

Tags