Zoznam folklórnych zoskupení

Zoznam folklórnych zoskupení

Ak si správna folkloristka alebo správny folklorista, určite privítaš zoznam folklórnych zoskupení, a to nielen slovenských, ale aj zahraničných. A ak budeš vedieť o nejakom novom, ktoré si tu nenašiel, pošli nám o nich správu, aj s ich fotkami, popisom a kontaktnými údajmi.

DFS Borinka

DFS Borinka vznikol v školskom roku 1986/87. V súčasnosti pracuje pri Centre volného času na Štefánikovej ulici v Nitre. Vedúcim súboru je Marián Hlavatý.

Centrum voľného času Nitra, Štefánikova 63, 949 01 Nitra, Slovensko

DFS Detvanček

Detský folklórny súbor Detvanček pracuje pri Základnej umeleckej škole Svetozára Stračinu v Detve pod vedením Mgr.art. Veroniky Horváthovej.

Tags

DFS Hanička

Venuje sa prevažne tancom, detským hrám a piesniam z východného Slovenska.

DFS Kornička

Detský folklórny súbor Kornička z Trenčína. Vznikol v roku 1999. Pôsobia v ňom deti vo veku 6-15 rokov.

Tags

DFS Lieska

Repertoár Liesky je postavený nascénických obrazoch tvoriacich prierez hrami, tradíciami, zvykmi a obradmiobyvateľov slovenského vidieka.

Tags

DFS Trávniček

Detský folklórny súbor Trávniček bol založený v roku 1974 v Bratislave pri ObKaSS II – dnes Cultus. V Ružinove aj dodnes pôsobí.

Tags
Grösslingová 38, 811 09 Bratislava

FMS Slovenskí rebeli (Folklórom motivovaný súbor)

Tvorba folklórom motivovaného súboru chce vzdať hold rebelom, vďaka ktorým je náš svet iný a snáď aj lepší a mal by pripomínať, že každý z nás môže zmeniť svet k lepšiemu. Súbor je tvorený predovšetky bývalými ale aj súčastnými členmi Dramatického krúžku. Vo svojom repertoári má tance inšpirované rôznymi regiónmi Slovenska ako napríklad Zemplín, Horehronie, Liptov, Gemer, atď.

Nám. M. R. Štefánika 904/6, 945 01 Komárno

Folklórny súbor Poľana

Folklórny súbor Poľana pôsobí pri Technickej univerzite vo Zvolene. Vznikol na prelome rokov 1955-1956. V súčasnosti má súbor okolo 50 členov.

Folklórny súbor VINIČIAR a Ľudová hudba MAGOČKI

Folklórny súbor Viničiar vznikol v roku 2012 a sídli v Sobranciach, neďaleko ukrajinských hraníc. Venuje sa regiónom Zemplín a Šariš, no zameriava  sa hlavne na Dolný Zemplín.