Miss Slovensko 2019

Od SLOVAKFOLKLOREv ,
Miss Slovensko 2019

Dňa 30.3.2019 sa uskutočnilo IV. sústredenie finalistiek Miss Slovensko 2019 so Slovakfolklore. Pre dievčatá sme pripravili naozaj zaujímavý program. V úvode ich privítala cimbalová muzika FS Ekonóm, ktorý tento rok oslavuje 50 výročie svojho vzniku. Po úvodnom slove tímu Slovakfolklore a privítaní riaditeľky Miss Slovensko Karolíny Chomistekovej, sme dievčatám rozdali balíčky, ktoré obsahovali výbavu na tanečný tréning pre každú správnu folkloristku: tričko Slovakfolklore, modrotlačovú sukňu od firmy Vyšívanie Boráková a plátenú Eko tašku Slovakfolklore.

Dievčatá sa postupne menili na krásne folklórne tanečnice a tréning sa mohol začať. Na začiatku sa naučili základné kroky ako jednokročka a dvojkročka a neskôr si mohli vyskúšať aj tažšie prvky a to konkrétne zo Zámutova – (Zámutov je obec na Slovensku v okrese Vranov nad Topľou). Školu tanca pod záštitou Slovafkolklore viedla lektorka ľudového tanca: Zuzana Gálisová, bývalá členka FS Vranovčan. Po hodine intenzívneho tréningu, počas ktorého im neustále vyhrávali muzikanti FS Ekonóm, sa dievčatá naučili jednoduchú kombináciu prvkov a spolu s nami si zaspievali aj pieseň: „Daľi sce me, mamko za ľes kaľinovi“.

Po skončení školy tanca sme videli úsmev na tvári každej jednej finalistky. Je krásne vidieť ako slovenský folklór žije v každom z nás aj napriek tomu, že väčšina dievčat k nemu dovtedy nemala vybudovaný žiaden vzťah. Sme radi, že aj vďaka nám sa mohol folklór dostať do úspešnej súťaže Miss Slovensko, a obohatil tak ich prípravu na veľké finále. Náš slovenský folklór by mal byť súčasťou každej národnej súťaže a preto nás nesmierne teší, že sme dievčatám pomohli nahliadnuť k jeho kráse.Dúfame, že víťazky budú vo svete reprezentovať našu krajinu nielen svojou krásou ale aj s hrdosťou v srdci k našej krajine a jej histórii.

Autor článku: Zuzka Slovakfolklore

 

 

 

 

Zdroj fotky: Slovakolklore

 

Nechaj odpoveď