Folklórny súbor Poľana

Folklórny súbor Poľana pôsobí pri Technickej univerzite vo Zvolene. Vznikol na prelome rokov 1955-1956. Meno „Poľana“ prijal súbor podľa majestátneho vulkánu dominujúcemu tomuto kraju a už pri svojom zrode si dal do vienka rozvíjanie a uchovávanie ľudových tradícií predovšetkým regiónu Podpoľanie. Vo svojom repertoári má však aj tance, spevy a muzikantské vstupy z Horehronia, Gemeru, Čierneho Balogu či Hontu.

Ako v minulosti, tak aj dnes sú členmi súboru mladí ľudia, prevažne študenti a zamestnanci univerzity, ako aj mládež zo Zvolena a okolia, pre ktorých sa ľudový tanec a pieseň stali záľubou. V súčasnosti má súbor okolo 50 členov, ktorí pracujú v tanečnej, hudobnej, speváckej mužskej a speváckej ženskej zložke.

Každoročne absolvuje súbor množstvo vystúpení na Slovensku i v zahraničí. V roku 2019 sa zúčastnil festivalu v Pekingu, kde reprezentoval Slovensko aj na celosvetovej výstave Expo 2019.

Už tradične sa zúčastňuje súťaže vysokoškolských súborov Akademická Nitra a Akademický Zvolen, ktoré sú miestom stretnutia študentov z celého Slovenska pre ktorých sa stal folklór záľubou.

T. G. Masaryka 24
+421 45 5206 491