Category: Dospelé súbory

FMS Slovenskí rebeli (Folklórom motivovaný súbor)

Tvorba folklórom motivovaného súboru chce vzdať hold rebelom, vďaka ktorým je náš svet iný a snáď aj lepší a mal by pripomínať, že každý z nás môže zmeniť svet k lepšiemu. Súbor je tvorený predovšetky bývalými ale aj súčastnými členmi Dramatického krúžku. Vo svojom repertoári má tance inšpirované rôznymi regiónmi Slovenska ako napríklad Zemplín, Horehronie, Liptov, Gemer, atď.

Nám. M. R. Štefánika 904/6, 945 01 Komárno

Folklórny súbor Poľana

Folklórny súbor Poľana pôsobí pri Technickej univerzite vo Zvolene. Vznikol na prelome rokov 1955-1956. V súčasnosti má súbor okolo 50 členov.

Folklórny súbor VINIČIAR a Ľudová hudba MAGOČKI

Folklórny súbor Viničiar vznikol v roku 2012 a sídli v Sobranciach, neďaleko ukrajinských hraníc. Venuje sa regiónom Zemplín a Šariš, no zameriava  sa hlavne na Dolný Zemplín.

FS Bardiov

Za projektom stojí hlavne naša vedúca, ktorá je zároveň aj moja mama. Tá má na starosti finančné a papierové záležitosti,“ popisuje rozdelenie zodpovednosti Ladislav.  Sestra má na starosti dievčenské tance a spevy.

Bardejov, Slovensko

FS Chemlon

Folklórny súbor Chemlon vznikol v roku 1971 pri Závodnom klube ROH š.p. Chemlon Humenné. Svojou činnosťou uchováva a oživuje ľudové tradície- piesne a tance z..

FS Detva

Vtedy sa Pán Boh raduje, keď súbor Detva tancuje…
#folklornysubordetva

FS Dúbrava

Program Folklórneho súboru Dúbrava je vyplnený tancami, spevom aj samostatnou muzikou. Región Šariša a Zemplínu umožňuje súboru čerpať námety aj z menšinových oblasti regiónu. Preto sú v našom programe aj tance Rusínov a Rómov. V súčasnosti má asi 30-35 členov v troch samostatných zložkách.

FS Furmani

Folklórny súbor Furmani vznikol pri Centre voľného času Domino v Nitre v roku 2004. Jeho členovia sú väčšinou bývalí členovia detských folklórnych súborov v Nitre a okolí, vo veku od 15-30 rokov.

Centrum voľného času Nitra, Štefánikova 63, 949 01 Nitra, Slovensko

FS Hornád

FS Hornád je považovaný za priekopníka nových smerov v oblasti folklóru.