Category: Dospelé súbory

FMS Slovenskí rebeli (Folklórom motivovaný súbor)

Tvorba folklórom motivovaného súboru chce vzdať hold rebelom, vďaka ktorým je náš svet iný a snáď aj lepší a mal by pripomínať, že každý z nás môže zmeniť svet k lepšiemu. Súbor je tvorený predovšetky bývalými ale aj súčastnými členmi Dramatického krúžku. Vo svojom repertoári má tance inšpirované rôznymi regiónmi Slovenska ako napríklad Zemplín, Horehronie, Liptov, Gemer, atď.

Nám. M. R. Štefánika 904/6, 945 01 Komárno

FS Chemlon

Folklórny súbor Chemlon vznikol v roku 1971 pri Závodnom klube ROH š.p. Chemlon Humenné. Svojou činnosťou uchováva a oživuje ľudové tradície- piesne a tance z..

FS Detva

Vtedy sa Pán Boh raduje, keď súbor Detva tancuje…
#folklornysubordetva

FS Dúbrava

Program Folklórneho súboru Dúbrava je vyplnený tancami, spevom aj samostatnou muzikou. Región Šariša a Zemplínu umožňuje súboru čerpať námety aj z menšinových oblasti regiónu. Preto sú v našom programe aj tance Rusínov a Rómov. V súčasnosti má asi 30-35 členov v troch samostatných zložkách.

FS Hornád

FS Hornád je považovaný za priekopníka nových smerov v oblasti folklóru.

FS Jahodná

Folklórny súbor Jahodná má bohatú históriu, ktorá siaha až do roku 1952, kedy vznikla aj Technická univerzita v Košiciach a práve pod jej záštitou súbor funguje.

Tags

FS Krtíšan

Folklórny súbor Krtíšan je dlhoročným kolektívnym členom občianskeho združenia Spoločnosť Augusta Horislava Škultétyho vo Veľkom Krtíši. Je to súbor, ktorý aj v amatérskych podmienkach dokáže podáva..

Písecká 743/5, 990 01 Veľký Krtíš

FS Ľubovňan

Folklórny súbor Ľubovňan pôsobí na folklórnej umeleckej scéne od roku 1995. Pôsobí pri Gymnáziu Terézie Vansovej v Starej Ľubovni a spolupracuje so základnou umeleckouškolou Jána Melkoviča.

FS Marína

Folklórny súbor Marína vznikol vo Zvolene v roku 1966, vďaka spojeniu organizačného a tvorivéhopotenciálu troch výrazných osobností – Márie Benkovej, Anny Hudecovej a Márie Mázorovej. Názovdostal podľa lyrickej básnickej skladby Andreja Sládkoviča a to určilo aj charakter programov Maríny.