Čo si zbaliť na festival

Od SLOVAKFOLKLOREv
Čo si zbaliť na festival

Ako by to bolo len včera, keď si odchádzal s krásnymi spomienkami, teda zážitkami, slzičkou na kraji oka a myšlienkou, ako len prežiješ ten dlhý rok do ďalšieho leta. V diaľke počuješ, ako vrźgajú husle a vieš, že prvý folklórny festival tohto leta sa neúprosne blíži ! My ti preto prinášame tie najvychytanejšie rady, ako si FF užiť čo najlepšie.  Či už je tvoj prvý festival, alebo ťa už aj pán Kubánka zdraví „Čau Tóno!“

1. Stan, spacák, karimatka…

Určite vec, ktorú by si nemal nechať doma, ak chceš spať v pohodlí. Hlavne tu platí jedna rada: „Najskôr rozlož stan, potom seba!“ Naozaj by si sa jej mal držať a preto hneď, ako prídeš na festival,  neutekaj celý natešený k muzike. Radšej si nájdi pekné miesto,  postav stan a uisti sa, že ho nájdeš aj za tmy. Spacák si zober taký, aby ti v noci nebola zima. Každý pozná letné nevyspytateľné počasie hlavne na festivale Východná, kde noci dosahújú kruté Liptovské teploty.

2.  Doklady a dostatok v hotovosti…

Treba si premyslieť, aké všetky doklady sú naozaj potrebné. Aby si potom náhodou pri strate nesmútil za svojím súborovým preukazom. Takisto pri večerných zábavách doklady nechaj radšej v stane. Hotovosť si určite treba zobrať, nie každý folklórny festival má možnosť výberu z bankomatu alebo platbu kartou… vieš, autentika.

Cry Reaction GIF by SpongeBob SquarePants - Find & Share on GIPHY

3. Vhodné oblečenie…

Tak ako sme spomínali pri bode 1, počasie na festivaloch je nevyspytateľné. Kým na Východnej tráviš noc v základnom tábore s vyhrievacími vankúšikmi a tekutým svetrom, na takých Jánošíkových dňoch, ktoré sú v strede leta, by si si cez deň najradšej behal v detvianskej košeli. Preto si zbaľ oblečenie do každého počasia. Ani predpovede nebývajú vždy presné. Samozrejme, hlavne si nabaľ dva páry topánok a nezabudni si ich vložiť do stanu predtým, ako pôjdeš spať (ak vôbec pôjdeš). To len aby si z nich ráno nemusel vylievať celé Niagarske vodopády.

4. Hygienické potreby, lieky, opaľovací krém…

Nie vždy máš prístup k vode a pravdupovediac, nie všetci sme tak športovo zdatní, aby sme chodili zakaždým umývať ruky do kúpeľne na konci stanovej dedinky. Preto neváhaj a hneď zbal vlhčené utierky, alebo antibakteríalny gél. Ver mi, že z festivalu si chceš doniesť iba dobré zážitky. Samozrejme, po ťažšej noci sa ti hodia nejaké tie šumivé tablety vyprošťováku, horčíka, ktorý podporuje, aby bol človek fresh. Živočíšne uhlie je dobré, ak ti je zle od žalúdka. Opaľovací krém je vec, ktorú by si určite mal mať zbalenú, aby si po víkendovom festivale neodchádzal, ako po dovolenke na Bali.  A keby ťa trápila nepríjemná aróma sálajúca spod tvojich paží, nezabudni, že na stránke : https://www.bohatstvo-prirody.sk/prirodny-krystalovy-deodorant-pure-aura-jahoda-sprej-100ml/ máš 25% zľavu s našim kódom : folklore .

5. Vstupenka

Bez vstupenky ani na krok! Ak si chceš festival užiť v plnej kráse. Dúfam, že sa poriadne zabavíš,  vytancuješ a vyspievaš.  Ak ešte nemáš vstupenku na FF Východná, môžeš si ju zakúpiť na mieste, alebo tu  : https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/folklorny-festival-vychodna-2019-amfiteater-vychodna-10-00/

 

Autorka článku : @_dobrotka_